Zapraszamy na Festiwal Przemiany!

„Świat tak naprawdę zmieniają ci, którzy marzą i podejmują działania” – tymi słowami prof.  Behrokh Khoshnevis zakończył konferencję prasową zapowiadającą startujący dziś Festiwal Przemiany. Profesor jest twórcą drukowanych w 3D baz NASA na Księżycu i Marsie, a dziś wieczorem wygłosi wykład inauguracyjny – można przyjść (liczba miejsc ograniczona) albo obejrzeć transmisję online.

Centrum Nauki Kopernik organizuje Festiwal Przemiany już po raz trzeci. „Przyszłości nie da się przewidzieć, ale można ją kształtować. Uczestnicy tegorocznej edycji Festiwalu Przemiany będą mogli się przekonać, że moc tworzenia przyszłości ma każdy z nas (…). Bohaterowie Przemian działają w różnych dziedzinach życia. Ich projekty są wyrazem pasji i chęci zmiany zastanej rzeczywistości. Przy pomocy dostępnej każdemu technologii, wiedzy i wrażliwości rozwiązują konkretne problemy społeczne, wpływając na kształt nauki, sztuki, medycyny czy produkcji jedzenia” – czytamy na stronie Festiwalu Przemiany.

I tak, na Festiwalu zobaczymy m.in. krótkie filmy dokumentalne o ludziach, którzy swoim działaniem zmieniają świat. Z niektórymi z bohaterów spotkamy się. Będzie to m.in. Massoud Hassani, twórca wyglądających jak wielkie dmuchawce, zasilanych wiatrem konstrukcji detonujących ładunki wybuchowe.

Massoud Hassani

źródło: http://massoudhassani.blogspot.com/

Strona Przemian, z programem i transmisją dzisiejszego wykładu:  http://www.przemianyfestiwal.pl/

Dajmy się zainspirować i kształtujmy przyszłość!


Autorzy tekstu

Uzdrowisko Warszawa: zespół organizatorów