UZDROWISKO

Nazwać Warszawę „Uzdrowiskiem” to oczywista uzurpacja: nie tylko nie ma tu zbawczego klimatu, leczniczych wód, ani złóż balneologicznych – w tym mieście po prostu nie da się żyć!
Za mocne? Macie inne zdanie? Wierzycie, że Warszawa może być zdrowym miejscem do życia? Takim, w którym ludzie są pełni witalności i mogą realizować swoje potrzeby? Że nie jest jeszcze za późno?

My wierzymy.
Zapraszamy – dołączcie do programu Uzdrowisko Warszawa.
Weźcie udział w warsztatach projektowania zdrowych rozwiązań dla stolicy.
Im większa różnorodność specjalistów się do nas zgłosi, im bardziej interdyscyplinarne będą grupy warsztatowe – tym większe szanse na wymyślenie czegoś odkrywczego w swojej prostocie, co dodatkowo odpowie na rzeczywiste potrzeby ludzi miasta.

Uzdrowisko Warszawa to interdyscyplinarny program warsztatów, wydarzeń i debat organizowanych wokół idei uzdrowienia miasta. Ma umożliwić spotkanie osób z różnorodnych dziedzin: sztuki, nauki, biznesu w celu wspólnego tworzenia pomysłów na nowe produkty, usługi, działania, akcje służące poprawie jakości życia w mieście.

W ramach Uzdrowiska odbyły się: Warsztat idei;  Warsztaty projektowania; Warsztaty projektowania usług i seria warsztatów dla licealistów Miastonauci;

Poza tym zorganizowaliśmy Uziemionych
oraz Hackathon (HackWAW w Koperniku).

Przed nami finał: 7 czerwca „Zrób sobie miasto”. Swoje warsztaty równoległe poprowadzą najciekawsi inicjatorzy miejscy. Zapraszamy!

Program Uzdrowisko Warszawa jest realizowany w ramach projektu KiiCS, finansowanego przez Komisję Europejską ze środków 7 Programu Ramowego.

KiiCS obejmuje dziewięć europejskich miast. Realizują go centra nauki, wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i galerie sztuki. W Polsce – Centrum Nauki Kopernik. Projekt trwa trzy lata (styczeń 2012 – styczeń 2015).

„KiiCS pokaże, jak bardzo kluczowe dla innowacji w Europie są centra nauki i kreatywności. Jako instytucje otwarte, dostępne i angażujące społeczeństwo, stanowią one najlepsze pole do rozwoju nowych pomysłów, które będą kształtować Europę jutra. W jakim innym miejscu naukowcy, artyści, przedsiębiorcy oraz społeczeństwo – a w szczególności ludzie młodzi – mogą współpracować tak łatwo?” – Catherine Franche, dyrektor wykonawczy w ECSITE, liderze projektu KiiCS.

Uczestnicy projektu i ich tematy przewodnie

Amsterdam: Waag Society – Nauki przyrodnicze
Barcelona: Uniwersytet Pompeu Fabra – Muzyka i neurobiologia
Dublin: Science Gallery – Przyszłość miast
Göteborg: TILLT – Energia odnawialna i transport
Grenoble: CCSTI –  Komunikacja miejska i inteligentne budownictwo
Londyn: The Arts Catalyst – Życie w mieście
Lubljana: Galeria Kapelica – Biotechnologia w medycynieNeapol:
Neapol: Fundacja IDIS, Citta della Scienza – Inteligentne miasta
Warszawa: Centrum Nauki Kopernik – Zdrowe miasto

Więcej informacji:

www.kiics.eu
grupa KiiCS na FB
konto w serwisie Twitter KiiCS