Uzdrowisko – Warsztat Idei: relacja z ostatniego spotkania!

Ostatnie warsztaty już za nami. Projekty zostały doszlifowane, prezentacje wyćwiczone. We wtorek 11 czerwca – to już dzisiaj! – w Centrum Przedsiębiorczości Smolna 4 każda grupa będzie miała swoje 5 minut na zaprezentowanie pomysłów przed szerokim (i krytycznym) gronem specjalistów. Poniżej przedsmak tego, co uczestnicy proponują na uzdrowienie miasta. W kolejnych dniach opublikujemy na blogu rozszerzoną dokumentację każdego projektu.

Kontener.to

„Kontener to przestrzeń, którą tworzymy po to, aby mieszkańcy miasta odkryli, że uzdrawianie przestrzeni można zacząć tuż za własnym progiem i można tego dokonać małym kosztem. Wystarczy tylko otworzyć się na inspiracje, posłuchać pomysłów innych i przestać się bać młotka i elektroniki” – mówi grupa od prostych czynności konstruktorskich  w składzie: Katarzyna Barc, Jan Franciszek Cieślak, Martyna Obarska, Mariola Suszczewicz, Łukasz Sztern. Jak taki kontener ma wyglądać, w jakie narzędzia ma być zaopatrzony, jaki program zajęć jest przewidziany i kto za tym stoi, dowiemy się już dziś o 18.00.

kontener sam

 

Misja Rzepka

Kolejny projekt to bardzo bogaty pakiet edukacyjny dla szkół, a także rodzin. „Misja Rzepka” to, najprościej rzecz ujmując, zabawa przez naukę… kompostowania. W pakiecie znajdziecie grę planszową, kostkę zadań, puzzle, aplikację mobilną, czujniki Arduino, a także – w opracowaniu jeszcze – specjalnie zaprojektowany kompostownik. A wszystko to w przepięknej wizualnej oprawie! Po prezentacji będzie można samodzielnie poeksperymentować ze wskaźnikami wilgotności, tlenu, temperatury, pH oraz metanu dzięki zastosowaniu czujników sprzężonych ze specjalną aplikacją, a także pograć w grę. W więcej szczegółów wprowadzą nas sami autorzy projektu: Alicja Getka, Katarzyna Kołys, Bartłomiej Tomczak. flash aplikacja czy wiesz ze-04

 

ZDRÓJ

ZDRÓJ jest próbą przeniesienia wrażeń, jakich doznajemy w trakcie przebywania w oddaleniu od miasta, w otoczeniu przyrody lasu czy łąki: ciszy, spokoju, odcięcia, a także zmian mikroklimatu. Więcej szczegółów nie zdradzimy. O tym jak się „uzdroić” opowiedzą Ewa Behrens, Marek Dubiel, Monika Domanowska, Tomasz Soliński, Karol Żukowski.

zdroj logo copy

 

Teleportacja zmysłowa

„Najwyższy czas żebyśmy wypuścili zmysły na ulice naszego miasta! Niech rozpierzchną się na wszystkie możliwe strony i pomogą zmieniać warszawską przestrzeń” – to manifest zespołu pracującego nad teleportacją zmysłową. Jakie cuda ma zdziałać przekonstruowana luneta widokowa, będziemy mogli już dziś wypróbować dzięki Dorocie Adamowicz, Katarzynie Guzowskiej oraz Wojciechowi Gajewskiemu.

luneta_balony

 

POChP!

Piąty projekt to oryginalna kampania antynikotynowa. Ma być skuteczniejsza niż wszystkie poprzednie. Jej innowacyjność polega na namacalnym doświadczeniu choroby POChP, wywołanej w głównej mierze przez palenie tytoniu. Jak to wszystko ma wyglądać, opowie Bartek Wasilczyk.

1

 

 

 

Autorzy tekstu

Uzdrowisko Warszawa: zespół organizatorów