Ruszył nabór na kolejne warsztaty uzdrowiskowe

Wyzwanie: zaprojektujcie produkt, który zainicjuje pozytywną zmianę społeczną lub poprawi jakość życia mieszkańców miasta. Zapraszamy studentów nauk przyrodniczych, inżynierii, projektowania, zarządzania do udziału w pięciodniowym maratonie projektowania z wykorzystaniem technologii druku 3D. Ruszył nabór: http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/uzdrowisko-warszawa/warsztaty-projektowania/

Technologia druku 3D stawia coraz mniejszą barierę naszej wyobraźni. Chcecie sprawdzić jak to jest? Chcecie poznać jej zalety i wady? Interdyscyplinarne warsztaty projektowania w Koperniku dostarczą wam wiedzy o druku 3D. To, jak ją wykorzystacie, zależy tylko od was samych. Narzucamy dwa ograniczenia: produkt, który powstanie ma być niewielkich rozmiarów i ma odpowiadać na hasło „zdrowy człowiek w zdrowym mieście”.
Każdy z uczestników przyjmie konkretną rolę w grupie projektowej, zgodną ze swoim wykształceniem. Wszyscy przejdą przez cały proces produkcji: od koncepcji do realizacji.

Rekrutacja:
26 sierpnia – 11 września: http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/uzdrowisko-warszawa/warsztaty-projektowania/

Warsztaty:
23–27 września 2013 r.; Centrum Nauki Kopernik, Warszawa; udział bezpłatny.

Prowadzący:

Karolina Perrin
Autorka wielu wystaw interaktywnych na całym świecie. Kilka lat temu wygrała konkurs na projekt galerii Bzzz! – przestrzeni dla najmłodszych w Koperniku.

Paweł Balcerzak i Maciej Sobczak
Przedstawiciele firmy inno – NPD, realizującej m.in. projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego. Poprowadzą wykład o zarządzaniu dizajnem.

Damian Wierbiłowicz
Przedstawiciel studia projektowego 13Devils Workshop, zajmującego się m.in. wydrukami 3D.

Irena Cieślińska
Wicedyrektorka Centrum Nauki Kopernik, dziennikarka publikująca w wielu czasopismach popularnonaukowych, laureatka licznych nagród.
Zapraszamy do udziału w warsztatach:

Studentów nauk przyrodniczych (chemia, fizyka, biologia, medycyna) – będą pełnić funkcję tzw. architektów treści, odpowiedzialnych za koncepcję, pozyskiwanie i opracowania danych, poszukiwanie naukowych źródeł.

Studentów projektowania (wzornictwa, architektury, architektury krajobrazu) – zadbają o formę, estetykę i funkcjonalność produktu.

Studentów inżynierii (np. mechatroniki) – wejdą w rolę konstruktorów, odpowiadać będą także za obsługę drukarek 3D.

Studentów zarządzania dizajnem lub zarządzania – będą odpowiedzialni za przygotowanie strategii marketingowej dla produktu i zarządzanie pracą zespołu.
Wydarzenie na Facebooku.

Więcej informacji: program, prowadzący, regulamin rekrutacji.

 

Autorzy tekstu

Uzdrowisko Warszawa: zespół organizatorów