Projekt: Kontener.to

„Kiedy ostatni raz samodzielnie coś skonstruowałeś? Czy pamiętasz jeszcze jakiej radości dostarcza własnoręczne wykonanie jakiegoś przedmiotu i naprawienie drobnej usterki. A może masz jakiś szalony pomysł na skonstruowanie podwórkowej elektrowni wiatrowej, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Jeśli chcesz sobie przypomnieć, lub odkryć na nowo, na czym polegają proste przyjemności konstruktorskie nasz projekt jest właśnie dla ciebie.” – piszą autorzy koncepcji Kontener.to, wypracowanej w trakcie Warsztatu idei Uzdrowiska Warszawa: Kaśka Barc, Jan Franciszek Cieślak, Martyna Obarska, Jacek Siadkowski, Bartosz Stodulski, Łukasz Sztern, Mariola Szuszczewicz.

Rysunek i wizualizacja/ firma BOXME

„KONTENER. to mobilny warsztat, w którym znajdziesz narzędzia pomocne w pracy, weźmiesz udział w warsztatach, podczas których nauczysz się wykorzystywać twórczo odpady recyklingowe i ogólnodostępne nowinki technologiczne. To przestrzeń, którą tworzymy po to, aby mieszkańcy miasta odkryli, że uzdrawianie przestrzeni można zacząć tuż za własnym progiem i można tego dokonać małym kosztem. Wystarczy tylko otworzyć się na inspiracje, posłuchać pomysłów innych i przestać się bać młotka i elektroniki.”

Prezentacja całego projektu (Utwór dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Szczegóły licencji: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/):  Kontener_to_opis projektu

Strona projektu: http://kontener.to/

Recenzje:

Filip Nowicki, przedsiębiorca, manager, wydawca: kontener.to__recenzja_F.Nowicki

 

Autorzy tekstu

Uzdrowisko Warszawa: zespół organizatorów