Cześć :)

Jeśli jesteś na tej stronie, to najprawdopodobniej bierzesz udział w programie Uzdrowisko – Warsztat Idei. Blog wciąż jest w budowie, ale już teraz możesz znaleźć na nim podstawowe informacje. Rozejrzyj się w linkach na górze strony. Co jeszcze zamierzamy tutaj publikować?

Ten blog będzie miejscem, w którym pojawią się:

  • relacje i rezultaty wszystkich działań Uzdrowiska
  • materiały i narzędzia wykorzystywane podczas warsztatów
  • baza inspirujących projektów w klimacie Uzdrowiska
  • oraz autorskie eseje o interdyscyplinarnej współpracy i innowacyjnych zmianach w miastach.

Uzdrowisko Warszawa to interdyscyplinarny program warsztatów, wydarzeń i debat organizowanych wokół idei Zdrowego Miasta. Ma umożliwić spotkanie osób zajmujących się różnorodnymi dziedzinami – sztuką, nauką, biznesem – w celu wspólnego tworzenia pomysłów na nowe produkty, usługi, działania, akcje służące zmianie stylu życia w mieście.

Zdrowie to nie tylko brak choroby, ale także możliwość pełnej realizacji swoich potrzeb fizycznych, psychicznych i społecznych. Fakt, że mieszkasz w mieście ma tu niebagatelne znaczenie. Sposób, w jaki żyjesz. Jak traktujesz otaczającą Cię przestrzeń. Relacje, w jakie wchodzisz z innymi mieszkańcami. To wszystko wpływa na Twoje zdrowie. Jeśli chcemy, żeby nasze miasto było zdrowsze, musimy działać. Zmiany w „Zdrowym Mieście” zaczną się od konkretnych ludzi. Może od Ciebie?

Program Uzdrowisko Warszawa realizowany jest w ramach projektu KiiCS, finansowanego przez Komisję Europejską ze środków 7 Programu Ramowego.

Autorzy tekstu

Uzdrowisko Warszawa: zespół organizatorów